Follow
Subscribe
doctordent online randevuOnline appointment
Temel Diş Hekimliği

Diş Hekimliği günümüz teknolojisi ile epey bir yol almıştır. Estetik Diş Hekimliği birçok diş hekimliği branşın bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bir alandır. Estetik Diş hekimliğinde temel amaç nedir diye soracak olursanız; kişinin gülüşün daha güzel ve daha iyi hale getirilmesi için gereken Estetik ve Genel Diş Hekimliği uygulamaları ile problemlerin çözülmesidir.

Dişteki sorunlar nelerdir?

Beyazlatma: İlk basamak olarak Beyazlatma'dan bahsedebiliriz. Diş renklerinizin sarı renkte olmasıdır. Diş beyazlatması bu konuda beklentinizi karşılayacaktır. Eğer dişler sarı fakat diş formları ve dizilimden hasta memnun ise, Hekim kontrolü altında Diş Beyazlatma işlemi yeterli olacaktır. Daha ileri durumlarda Gülüş Tasarımı devreye gidiyor. Gülüş tasarımında kişiye özel bir gülüş tasarlanıyor ve hastanın daha dinamik ve güzel bir gülüşe sahip olması amaçlanıyor. Bu işlemer birkaç seçenek ile olabileceği gibi birkaç yöntem ile de yapılabilir;

-Bonding (Estetik Dolgu): Dişlere zarar vermeden ufak düzeltmeler ile yapılan tedavi yöntemidir. Tamamen estetik dolgular ile yapılan ve dişlerinizin sadece ön yüzüne uygulanan tedavi şekli. Detaylı bilgilere sayfadan ulaşabilirsiniz.

Lamina Venneer (Yaprak Porselen): Dişlerde olan hafif düzensizlikler aşındırılarak uygulanan 0.3mm-0.5mm kalınlığında yaprak porselen uygulamasıdır. Estetik Diş Hekimliği uygulamarını özetleyerek olursak; Diş Beyazlatma, Bonding, Lamina, Saf Porselen ve Zirkonyum olarak 5 ana maddeye ayırabiliriz. Estetik uygulamalarda kişilerin beklentileri değerlendirilir. Bu değerlendirme kişinin kaşından başlar, çene yapısına kadar uzanır. Hekiminiz birçok faktörü göz önünde tutarak size uygun planlamayı hazırlar. Buna göre işlemler sıralanır ve step by step tedavileriniz başlar. Estetik Diş Hekimliği uygulamaları alanında uzman kişiler tarafından yapılması önerilir.

Temel Diş Hekimliği
Randevu Al
Temel Diş Hekimliği